Studio Bellecour Grand Hotel Dieu

  • 12 m²
  • 1 sovrum
  • 1 badrum

Studio Bellecour Grand Hotel Dieu Lyon ligger inom 1 km från Basilique Notre Dame de Fourvière och inom 16 minuters promenad från Part Dieu-köpcentrat.

Restaurangen Chabert et Fils erbjuder ett urval av rätter mindre än 300 meter bort.

Lyons centrum kan nås på 10 minuters promenad. Hotellet erbjuder närhet till naturliga sevärdheter som Tête d'Or park (2 km) och Parc des Hauteurs (1,1 km). Du kommer att befinna dig inom 2,1 km från Fourvière Hill. Studio Bellecour Grand Hotel Dieu ligger cirka 10 minuter till fots från tunnelbanan Guillotiere och på gångavstånd från busshållplatsen Augagneur Servient.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Studio Bellecour Grand Hotel Dieu Lyon
Republik Hotel
Mobilpris

Republik Hotel

8.8
Fantastiskt 1261 recensioner
198 m från boendet
USD 72 USD 65
per natt
Le Royal Hotel Lyon - Mgallery Collection
Mobilpris

Le Royal Hotel Lyon - Mgallery Collection

8.4
Väldigt bra 988 recensioner
219 m från boendet
USD 207 USD 186
per natt
Intercontinental Lyon - Hotel Dieu By Ihg
Mobilpris

Intercontinental Lyon - Hotel Dieu By Ihg

9.1
Utmärkt 1630 recensioner
239 m från boendet
USD 370 USD 333
per natt
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Lyon Bron Flygplats
    11 km

    Tågstationer

    Gare de Lyon Perrache
    1 km

    Faciliteter

    Parkering

    • Parkering

    I köket

    • Elektrisk vattenkokare
    • Köksgeråd

    Utrustning

    • LCD-TV

    Viktig information

    Incheckning: från 18:00 till 21:00
    Utcheckning: från 07:00 till 12:00
    Vanliga frågor
    • 🌇
      Hur långt ligger centrum från Studio Bellecour Grand Hotel Dieu?
      Lyons centrum kan nås inom 10 minuters promenad från Studio Bellecour Grand Hotel Dieu.
    • Vilken flygplats ligger nära Studio Bellecour Grand Hotel Dieu?
      Studio Bellecour Grand Hotel Dieu ligger 5 km från flygplatsen Lyon Bron och kan nås inom 20 minuter med bil.
    • Har rummen på detta hotell en arbetsplats?
      Några rum på detta hotell har skrivbord.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Lyon Bron Flygplats
    11 km

    Tågstationer

    Gare de Lyon Perrache
    1 km

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Studio Bellecour Grand Hotel Dieu Lyon

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng